środa, 3 lipca 2013

Wakacje w Muzeum!!!

Tak, rozpoczął się czas błogiego odpoczynku… morze, plaża, lasy, jeziora, wyspy Kanaryjskie, Azory czy inne wyspy psiego pochodzenia… Jaaa mmm… chyba dla innych, bo nie dla nas!
My twardo trzymamy się naszej świetlicy, w której mamy naturalnie, siłą rzeczy, prawem fizyki i budowlanki zamontowaną klimatyzację murową (jakby ktoś nie spotkał się nigdy z takim modelem polega ona na tym, że na dworze panuje niesamowity upał, w pewnym miejscu przestrzeni miejskiej stoi mur, a za murem panuje temperatura -25 stopni - w takim właśnie miejscu siedzi Dział Edukacji w czasie upalnego lata – wuala). Mało tego, zachęcamy wszystkich, żeby właśnie w tym miejscu nas odwiedzili, ponieważ tego lata nie zamierzamy spędzać samotnie, za murem, za rzeką, za górą ani nawet za granicą.
Wiemy, że nie tak łatwo jest nakłonić młodych, żądnych wakacyjnych atrakcji ludzi do dobrowolnego oddania się w łapy świetlicy muzealnej wraz z jej klimatyzacją murową, dlatego też przygotowaliśmy na te wakacje kilka propozycji sobotnich (i nie tylko sobotnich) spotkań.
Większość z nich można określić znaną i dobrze kojarzącą się wszystkim nazwą: „The best of”. Zwykle dotyczy ona branży muzycznej i stosowana jest w momencie, gdy po dwudziestu latach wspólnego grania muzycy wybranego zespołu wydają płytę z utworami, które w ciągu tych dwudziestu lat najbardziej się ludziom podobały. Zdarza się również, że niektóre polskie wokalistki wydają taką płytę zaraz po debiutanckiej, ale to dzieje się zdecydowanie rzadziej. Nasze świetlicowe „The best of” dotyczy przede wszystkim tych, spośród proponowanych przez nas sobotnich zajęć, które w minionym roku szkolnym cieszyły się największą popularnością, ale znalazło się też kilka nowych propozycji:

 •    6 lipca, 11:30 – „Krepinowe kwiaty”, prowadzi Małgorzata Drewniok
•    13 lipca, 11:30 – „Jak tworzyć kopie obrazów”, prowadzi Natalia Gruszczyk
•    20 lipca, 11:30 – „Etnodizajn”, prowadzi Magdalena Pospieszałowska
•    23 lipca, 11:00 – „Indiańskie lato. Zrób sobie totem”, prowadzi Beata Badura, Monika Bronk-Pogoda
•    25 lipca, 11:00 – „Indiańskie lato. Indiańskie rytmy”, prowadzi Beata Badura, Monika Bronk-Pogoda
•    27 lipca, 11:30 – „Indiański ślad”, prowadzi Beata Badura, Monika Bronk-Pogoda
•    10 sierpnia, 11:30 – „Ziołowe święto – wianki Matki Boskiej”, prowadzi Urszula Batko, Małgorzata Kłych
•    17 sierpnia, 11:30 – „Robimy film”, prowadzi Marek Ryś
•    24 sierpnia, 11:30 – „Gliniane skarby”, prowadzi Dorota Podyma, Ewelina Gabała
•    31 sierpnia, 11:30 – „Artysta prehistoryczny – warsztat naszych przodków”, prowadzi Ewelina Gabała
•    7 września, 11:30 – „Mozaika”, prowadzi Anna Rak
•    21 września, 11:30 – „Wszechświat w pudełku. Zabawy dla małych odkrywców kosmosu”, prowadzi Dorota Kupras
•    28 września, 11:30 – „Pan Pająk i jego zwierzyniec”, prowadzi Andrzej Pająk

Wszystkie zajęcia odbywają się w naszej świetlicy muzealnej (tej z klimatyzacją murową), a wstęp na nie kosztuje 6 złotych. Z uwagi na to, że są to zajęcia „the best of” prosimy wcześniej zapisać się na zajęcia przy pomocy telefonu:: (032) 281 82 94 wew. 127, gdyż obawiamy się, że mogą nas zalać całe tłumy znudzonych plażą i upałem a zainteresowanych naszą niezwykłą klimatyzacją (i oczywiście zajęciami!), młodych adeptów sztuk wszelakich.
Do zobaczenia!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz