wtorek, 22 stycznia 2013

Edukacja w działaniu

Miło nam poinformować, że właśnie uruchomiliśmy naszego nowego bloga www.etnografika5.blogspot.com Dlaczego nowy? Bo związany z naszym nowym projektem. Dotyczyć będzie edukacji regionalnej i co najważniejsze publikować na nim będziemy nie tylko my (czyli Dział Edukacji MGB w składzie Ania, Madzia, Marek). Blog zostanie przekazany naszym warsztatowiczom, którzy wyruszą z nami na badania terenowe do Ornontowic. Opisywać będą swoje wrażenia z podróży etnograficznej, spostrzeżenia, dygresje... Ale za nim to nastąpi chcemy porządnie przygotować naszych podopiecznych pod względem merytorycznym. Chcemy, aby ich badania miały wartość naukową, aby można się było na nich opierać jak na wiarygodnym źródle. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas badań w terenie, jak opisać zdobyty materiał?  - tego wszystkiego nauczą się na naszych warsztatach i mam nadzieję podzielą się tą wiedzą z Wami na blogu.
Równolegle do pracy z młodzieżą prowadzimy zajęcia z dziećmi. Mali odkrywcy kultury ludowej też wykonają mini badania, a na podstawie zebranego materiału zaprojektują zabawki i gry edukacyjne. Wezmą również udział w filmach wykonanych techniką animacyjno - aktorską, przedstawiających naszą Śląską tradycję. Relacje z działań - na blogu! Kibicujcie nam.
P.S.
Słyniemy z otwartości, więc jeżeli macie jakieś pomysły na rozwinięcie naszego projektu - piszcie do nas. Prosimy również o teksty pokazujące Wasze obserwacje  tradycji. Chętnie opublikujemy na blogu:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz