Sztuka współczesna niejednokrotnie postrzegana jest jako gonitwa za niekonwencjonalnymi rozwiązaniami i twórczość mało zrozumiała dla odbiorcy przyzwyczajonego do obrazów realistycznych. Wystawa Poza oficjalnym obiegiem. Niezależna sztuka polska lat 80. pokazuje, że sztuka figuratywna znalazła swoje stałe miejsce wśród natłoku awangardy i eksperymentalnych propozycji, mało tego - uzyskała nowy, mocniejszy wymiar. Obrazy prezentowane na ekspozycji mają rozpoznawalne kształty, ale wykorzystują nowoczesne środki przekazu, a przez to ich przekaz staje się mocniejszy.
Gdy mniej znaczy więcej, czyli jak pokochać sztukę współczesną jest lekcją wprowadzającą młodych ludzi w tajniki sztuki nowoczesnej: uczy patrzenia i rozumienia obrazów, oswaja z technikami i środkami artystycznego wyrazu. A przede wszystkim uczy artystycznej dyscypliny - używając mniejszej ilości środków, świadomie dobierając elementy, kolory, paradoksalnie możemy przekazać więcej treści i w większym stopniu zainteresować odbiorcę.
Lekcje prowadzone są dla grup zorganizowanych do końca lutego. Rezerwacji należy dokonywać w Dziale Edukacji, tel. 32 281 82 94 w.124
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz