wtorek, 16 października 2012

Dom muzyki

Ponieważ uznano, że winniśmy się edukować zafundowano nam wyjazdy edukacyjne, celem poznania metod i dorobku. Kierownictwo udało się w tym celu do Barcelony, a pozostałej części brygady przypadła Bydgoszcz i Wałbrzych. A zatem nie dość, że powojażujemy to jeszcze mogliśmy się dorwać do bloga, który ostatnio nasza OŻW* kierownik okupowała. A jest o czym pisać.
Muzyka łagodzi podobno obyczaje, czyli że jak ktoś nerwowy to powinien sobie zapuścić jakiś kawałek. To nie zawsze działa niezawodnie, bo na ten przykład taki Behemoth to uspokaja tylko trochę ale już Mozart bardzo. Żeby jednak dziecko/przyszły dorosły mogło wybrać i to i to trzeba od nowości mu różna muzykę serwować. I u nas możecie.
Nasza zaprzyjaźniona, czteroosobowa orkiestra (czyli kwartet, ale serio - poziom decybeli na najwyższym, światowym) Akademos po raz kolejny zaprasza do Domu muzyki. A co w tym domu, to macie szanowni czytelnicy poniżej.

"Dom muzyki" - bezpłatne koncerty dla dzieci organizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Bytom.
Projekt jest kontynuacją cyklu koncertów dla dzieci, realizowanego według autorskich scenariuszy, wykorzystujących  połączenie muzyki kameralnej, poezji dla dzieci, oraz warsztatów twórczych. Istotnymi elementami projektu są: bogata zawartość merytoryczna scenariuszy, bardzo dobre wykonawstwo koncertów, odpowiedni dobór utworów i oprawa sceniczna.Powyższy cykl stanowi atrakcyjna formę edukacji kulturalnej w dziedzinie muzyki. Miejsce realizacji koncertów to Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - sala im.Gorczyckiego oraz świetlica muzealna.
Tematyka tegorocznych koncertów to:

  • "Dom muzyki" - o znaczeniu i wartości muzyki, rodzajach muzyki i gatunkach muzycznych, muzyce kameralnej, korzyściach ze słuchania i uprawiania muzyki.
  • "Słynne rodziny muzyczne" - o rodzie Bachów, liczącym sobie 50 muzyków, rodzinach Mozarta, Schuberta i innych słynnych kompozytorów oraz domowym muzykowaniu.
  • "Muzyka z różnych zakątków świata"- o bogactwie i różnorodności muzyki na całym świecie i ogromnym, zróżnicowanym instrumentarium.

Od września do listopada odbędzie się dziewięć koncertów w wykonaniu muzyków oddanych pracy z dziećmi i idei propagowania muzyki wśród najmłodszych tj.: Aleksandra Gajecka-Antosiewicz i Hanna Balcerzak (fortepian, klawesyn), Lorien Trio:Alicja Lizer-Molitorys (flet), Aleksandra Batog (altówka), Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa) oraz Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce) i Barbara Pakura (fortepian).

Terminy koncertów:
  • 18 września- wtorek -  9.30 (dla przedszkoli) i 10.30 - (dla szkół podstawowych) 
  • 22 września 11.30 (sobota),
    19 października - piątek -  9.30 (dla przedszkoli) i 10.30- (dla szkół podstawowych) 
  • 20 października, sobota o 11.30
    16 listopada - piątek -  9.30 (dla przedszkoli) i 10.30- (dla szkół podstawowych) 
  • 17 listopada. - sobota o godz.11.30

Informacje - Aleksandra Batog, biuro@akademos.art.pl , tel.607 733 338
Zgłoszenia: Dział Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, tel. 32 281 82 94 w.127.

Liczba miejsc ograniczona.



* - Oby Żyła Wiecznie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz